Best Portal Paylasım Forum Sitesi
Hosgeldin Misafir Kardesim.. Hemen Üye Ol ve Katıl Sende Bizden Ol.. Tek Yapman Gereken Üye Olmak..

Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı Samar

[ Yönetim ]

Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı 35125450
Hosgeldin Misafir Kardesim.. Hemen Üye Ol ve Katıl Sende Bizden Ol.. Tek Yapman Gereken Üye Olmak..

Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı Samar

[ Yönetim ]

Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı 35125450
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

♥♥Hoşgeldin; Misafir♥♥

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı UyeBestPortal Bu Forumda Yaşanıyor !
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA
Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı Giris

Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı

YazarMesaj
kaan1992
*
*
kaan1992

<b>Takımım</b> Takımım : Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 27
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 0

Cüzdan
Para Para: 0
Odun Odun: 0

Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı Empty
MesajKonu: Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı   Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı I_icon_minitimePtsi Tem. 20, 2009 2:07 am

Sonunda ben de inegol koftesi yapmayi becerdim ya artik gozuk acik gitmez Hem de bir cok yerde yedigimden daha basarili... Bunun icin sevgili Ev Cini'ne ne kadar tesekkur etsem azdir, hatta onun kasabina bile... Sakiz gibi inegol koftelerinin tarifine gelelim:

Malzemeler:

-1 kg. dananın döşünden çekilmiş kıyma ( Koftenin kiymasinin cok onemli olduguna iyice kanaat getirmis durumdayim.)

-Yarım su bardağı galeta unu ve ya ufalanmis ekmek ici
-Yarım su bardağı su
-1 yemek kaşığı tuz
-1 yemek kaşığı karbonat
-1 yemek kaşığı limon suyu
-2 adet orta boy soğan (rendelenmiş)
-Yarım su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri (Tercihe kalmis)
-Ben ayrica cok hafif baharat da ekliyorum, sizin tercihinize kalmis..

Yapilisi:
Kıyma, galeta unu, su ve tuzu 10 dakika kadar yogurun, kapakli bir kapta buzdolabinda yaklasik 24 saat kadar dinlendirin. Bu arada kiymanizin tazeligine dikkat edin cunku birazda hazirlik asamasinda bekleyecek kiymaniz.
Bu sure sonunda kiymanizi dolaptan cikarin ve bir bardak icinde iyice kopurttugunuz limon ve karbonat karisimini kiymanin uzerine dokun. Soganlari da rendeleyip(ben robotta cekiyorum) kiymaya ekleyin. Eger kasar peyniri katmayi dusunuyorsaniz onu da bu asamada ekleyip hepsini iyice yogurun. Kiymaya sekil verip kapakli kaplara dizip agzi kapali olarak yine buzdolabinda dinlendirin. Bu sure 3-5 saatte olabilir, daha fazla da olabilir.

Eger dondurucuya koymayi dusunduguz miktar varsa onlari benim gibi kapakli kaplarinizina (aralarina buzdolabi posetlerinden kestigimiz naylonlari koyarak) dizin ve kapagini kapatip dondurucuya kaldirin.

Pisirmeden once 10 dakika kadar oda sicakliginda beklettiginiz kofteler daha iyi pisermis. Simdi dilediginiz sekilde pisirebilirsiniz kofteleri. Ama dikkat edin fazla pisirmeyin, kurumasin canim kofteler...

Sicak sicak servis yapin.

Ev Cini'nden İnegöl köfte yapımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İnegöl Köfte
» Cash 2008 yapımı süper bir film