Best Portal Paylasım Forum Sitesi
Hosgeldin Misafir Kardesim.. Hemen Üye Ol ve Katıl Sende Bizden Ol.. Tek Yapman Gereken Üye Olmak..

90 Lı yıLLar Samar

[ Yönetim ]

90 Lı yıLLar 35125450
Hosgeldin Misafir Kardesim.. Hemen Üye Ol ve Katıl Sende Bizden Ol.. Tek Yapman Gereken Üye Olmak..

90 Lı yıLLar Samar

[ Yönetim ]

90 Lı yıLLar 35125450
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

♥♥Hoşgeldin; Misafir♥♥

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
90 Lı yıLLar UyeBestPortal Bu Forumda Yaşanıyor !
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA
90 Lı yıLLar Giris

90 Lı yıLLar

YazarMesaj
ProGamerS
Süper Moderatör
Süper Moderatör
ProGamerS

<b>Takımım</b> Takımım : 90 Lı yıLLar 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 338
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 90
<b>Yaş</b> Yaş : 32
<b>Nerden</b> Nerden : C:/WinDows/sysTem32
<b>İş/Hobiler</b> İş/Hobiler : WEB,MsN,pc Hack xD Bide FootBaLL
<b>Lakap</b> Lakap : AyıBoqan :D

Cüzdan
Para Para: 0
Odun Odun: 0

90 Lı yıLLar Empty
MesajKonu: 90 Lı yıLLar   90 Lı yıLLar I_icon_minitimeCuma Ekim 02, 2009 12:43 am

90'lar [değiştir]

Post-modern darbe; 28 Şubat [değiştir]

Ana madde: 28 Şubat Süreci
12 Eylül Darbesi sonucu ortaya çıkan siyasetin etkisiyle 1980 ve 1990'larda radikal sağcı grupların güçlenmiş ve bunun sonucu olarak Refah Partisi 1995'teki genel seçimlerinde siyasette güçlü duruma gelmiştir. 1996 yılında, seçimlerinin ardından kurulan DYP - ANAP hükümetinin kısa sürede dağılmıştır. Bunun üzerine TBMM'de birinci parti durumunda olan RP ile DYP arasında kurulan 54.hükümet,8 Temmuz 1996'da TBMM'de yapılan oylamada güvenoyu almayı başarmıştır.
28 Şubat 1997 Cuma günü yapılan MGK Toplantısı'nda radikal dinci faaliyetlere ilişkin bir MİT raporu ele alınmıştır. Bu rapordan yola çıkarak alınan kararlar için bir çeşit "sivil muhtıra" yorumu yapıldı. Türk siyaset tarihine 28 Şubat Kararları olarak geçen kararlar Türk siyasi tarihinde önemli değişikliklere neden oldu.
Başbakan Necmettin Erbakan'ın 'havada yakıt ikmali' olarak tanımladığı başbakanlık görevini hükümet ortağı DYP genel başkanı Tansu Çiller'e vermek amacıyla 18 Haziran 1997'de istifasını Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e sundu. Ancak Demirel, hükümet ortaklarının arasındaki protokolü dikkate almayarak hükümeti kurma görevini ANAP genel başkanı Mesut Yılmaz'a verdi. 12 Temmuz'da Mesut Yılmaz başkanğında ANAP - DSP - Demokrat Türkiye Partisi arasında kurulan 55. hükümet TBMM'den güvenoyu aldı.
MGK'nun 28 Şubat kararlarının ardından özellikle 18 Nisan 1999 seçimlerine kadar süren zaman diliminde 14 Ağustos 1997'de 8 yıllık kesintisiz eğitim kanunu TBMM’de kabul edildi. Bu kanunla İmam Hatip Liseleri dahil Meslek Liselerini ortaokul bölümleri kapatıldı.
1998 Kasım ayında eski RP'li İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı düşürüldü.
28 Şubat süreci sırasında TSK içinde dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı yerine iki ismin ; dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir ile Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgeneral Erol Özkasnak'ın adları daha çok ön plana çıktı. 2001
yılında bir televizyon programına katılan döneminin Genelkurmay Genel
Sekreteri emekli Tümgeneral Erol Özkasnak, 28 Şubat süreci'ni "post-modern bir darbe" olarak tanımlayan bazı yazarları haklı bulduğunu söyledi.90 Lı yıLLar 200px-Izmit_eart290 Lı yıLLar Magnify-clip

İzmit'te bir yıkıntı

1999 Gölcük Depremi [değiştir]

Ana madde: 1999 Gölcük Depremi
17 Ağustos 1999 sabahı, yerel saatle 03:02'de gerçekleşen, Kocaeli Gölcük merkezli deprem. Mw ölçeğine göre 7,5 büyüklüğünde gerçekleşen deprem, büyük çapta can ve mal kaybına neden olmuştur.
17 Ağustos depremi, tüm Marmara Bölgesi'nde, Ankara'dan İzmir'e
kadar geniş bir alanda hissedildi. Resmi raporlara göre, 17.480 ölüm,
23.781 yaralı oldu. 505 kişi sakat kaldı. 285.211 konut, 42.902 işyeri
hasar gördü. [3]
Resmi olmayan bilgilere göre ise yaklaşık 50.000 ölüm, ağır-hafif
100.000'e yakın yaralı olmuştur. Ayrıca 133.683 çöken bina ile yaklaşık
600.000 kişiyi evsiz bırakmıştır. Yaklaşık 16 milyon insan, depremden
değişik düzeylerde etkilenmiştir. Bu nedenle Türkiye'nin
yakın tarihini derinden etkileyen en önemli olaylardan biridir. Deprem
gerek büyüklük, gerek etkilediği alanın genişliği, gerekse sebep olduğu
maddi kayıplar açısından son yüzyılın en büyük depremlerinden biridir.
17 Ağustos depremi tüm dünyada büyük yankı uyandırmış, bir çok
ülkeden ve uluslararası kuruluşlardan gerek acil yardım ekibi, gerekse
araç, gereç ile tıbbi ve insani yardım malzemeleri gönderilmiştir.
ABD ve İsrail yardım ekipleri deprem bölgesine birinci gün ulaşmıştır [4].
Yunanistan, Ermenistan ve Romanya'dan gelen yardım ekipleri ve
gemiler zamanın hükümet ortağı MHP'liler tarafından geri çevrilmiştir[5]. Dönemin MHP'li Sağlık Bakanı Osman Durmuş, bir televizyon programında açıkça Yunan kanı istemediğini söylemiş [5] ve 3 adet yüzer hastaneyi gerek olmadığını öne sürerek geri çevirmiştir[6].
http://sabote.com

90 Lı yıLLar
1 sayfadaki 1 sayfası